Томаго в ролах. Що це?
Завдяки доставці ролів в Хмельницькому, можна спробувати апетитний шматочок, покритий так званим омлетом томаго. Що ж це таке, коли з’явилася перша згадка про цю страву і як її приготувати?
Що таке томаго і для чого він потрібен
В азіатській кухні багато цікавих інгредієнтів, один з яких – пряний омлет, про який ми розповімо трохи докладніше.
Особливості страви
Томогіякі – оригінальний японський омлет, який використовується в якості начинки або доповнення до суші та ролів. Цікаво, що він готується на спеціальній сковороді під назвою макікінабе, а також для його приготування використовуються незвичайні інгредієнти – рисове вино і оцет, зрідка – саке, дасі або соєвий соус.
Оскільки технологія приготування яєць унікальна і складна, далеко не кожен кухар може її подужати. А тому в Японії для цього існує особлива кухарська кваліфікація, і готують його виключно шефи.
Трохи історії
Цікаво, що томаго – одна з наймолодших і «найсвіжіших» страв японської кухні. В Азії до XVIII століття навіть не думали про те, щоб вживати в їжу яйця в будь-якому вигляді. У рецептах того часу неможливо відшукати жодної згадки про омлет або навіть процес варіння яєць. І не дивно, адже самі по собі яйця коштували дуже дорого і були забаганкою для багатих осіб. Не кажучи вже про те, що інгредієнти для томаго теж були дуже недешевими.
Вперше про цю страву почули після 60-х років, в результаті тісної співпраці між Японією і Америкою. Завдяки цьому яйця стали більш доступними і з ними почали придумувати нові рецепти, і в першу чергу створили легкий, пряний, азіатський омлет, і лише потім стали використовувати томаго в ролах.
Приготування томаго в домашніх умовах
Для приготування томаго своїми руками нам знадобляться:
- Яйця – 3 шт;
- Соєвий оцет – 2 ст.л;
- Рисове вино – 2 ст.л;
- Цукор – 3 ч.л;
- Сіль – опціонально.
Важливо: готувати такий омлет краще на антипригарній сковороді, оскільки не допускається пригорання яєць до її поверхні.
Яйця необхідно збити в окрему миску, додати до них цукор і трохи солі, вінчиком ретельно перемішати.
Влити оцет, а потім рисове вино, акуратно розмішати, доводячи до однорідної консистенції.
Лайфхак: щоб зробити омлет більш пишним і м’яким, на цьому етапі можна суміш процідити через дрібне ситечко.
На розігріту сковорідку вилити рослинну олію, а також частину суміші. Коли вона трохи підсмажиться, лопаткової згорнути омлет в невеликий рулетик, залишаючи його на краю (бортику).
Залишок суміші вилити на вільну частину сковороди, після чого раніше готову частину омлету викладаємо на ту, що ще випікається.
Після того, як друга частина пропечеться, звертаємо її в рулет і прибираємо на тарілку.
Найкраще подавати з гарніром з рису або до суші.